Szanowni  Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima  2020.0.1.

Nowa odsłona systemu  Comarch ERP Optima 2020.0.1  to przede wszystkim wprowadzenie zmian wynikających z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych.

Ponad 70 nowości i ulepszeń, które wprowadziliśmy w nowej wersji sprawią, że praca  z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza.

 

ZMIANY W NOWEJ WERSJI COMARCH ERP OPTIMA ZWIĄZANE ZE ZMIANAMI W PRZEPISACH:

 • Wprowadziliśmy zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych związane z obniżeniem progu podatkowego z 18% na 17%, podwyższeniem kosztów uzyskania przychodu oraz wyliczeniem zaliczek na PIT-36 z uwzględnieniem stawki 17,75%.
 • Dostosowaliśmy Comarch ERP Optima 2020.0.1 do Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, na mocy której od 1 listopada 2019r. dla transakcji dokonanych pomiędzy przedsiębiorcami będącymi podatnikami, w przypadku towarów wskazanych w nowym załączniku nr 15 do ustawy o VAT, należy stosować mechanizm podzielonej płatności.
 • Wprowadziliśmy funkcjonalność, która umożliwia weryfikację rachunków bankowych kontrahentów (z poziomu dokumentów handlowych oraz przy eksporcie przelewów w Preliminarzu) w udostępnionym przez Ministerstwo Finansów Wykazie podatników VAT.
 • W przypadku kwartalnych deklaracji VAT-7K umożliwiliśmy generowanie zapisów korekcyjnych związanych z zawiadomieniem VAT-ZD do poszczególnych miesięcy.

 

NOWOŚCI COMARCH ERP OPTIMA 2020.0.1, KTÓRE ZASŁUGUJĄ NA SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ: 

 • Umożliwiliśmy stosowanie w programie dłuższych haseł operatorów (max. 30 znaków).
 • Wprowadziliśmy możliwość naliczania zajęcia wynagrodzenia z uwzględnieniem wszystkich wypłat wypłacanych pracownikowi w danym miesiącu.
 • Umożliwiliśmy import oraz eksport czasu pracy dla zleceniobiorców z/do arkusza Excel.
 • Dodaliśmy funkcjonalność blokady edycji czasu pracy za okres, w którym pracownik posiada naliczoną wypłatę etatową.
 • Dodaliśmy możliwość nadawania przesyłek za pośrednictwem InPost. Dostępne usługi to Paczkomaty InPost oraz dla zamówień realizowanych za pośrednictwem serwisu Allegro: Allegro Kurier24 InPost oraz Allegro MiniKurier24 InPost.
 • Wprowadziliśmy funkcjonalność automatycznego numerowania dokumentów wewnętrznych w rejestrze VAT na podstawie numeru dokumentu pierwotnego.
 • W przypadku, gdy termin płatności przypada na dzień ustawowo wolny od pracy lub na sobotę, umożliwiliśmy liczenie ilości dni zwłoki od pierwszego dnia roboczego przypadającego po dniu wolnym.
 • Na wzorcu faktur cyklicznych umożliwiliśmy wielokrotne dodawanie tego samego kontrahenta wraz ze wskazaniem dla niego różnych odbiorców, dzięki czemu możliwe jest fakturowanie np. sieci sklepów.

 

WPROWADZILIŚMY NASTĘPUJĄCE FUNKCJE POSZERZAJĄCE INTEGRACJĘ Z ERP 4.0:

 • W module Analizy BI dodaliśmy raporty związane z PPK. Rozwinęliśmy obszar Kadr i Płac o opisy analityczne oraz nowe atrybuty, m.in. zaksięgowanie listy płac. Poprawiliśmy raporty Rozrachunków Księgowych oraz obsłużyliśmy zakazy magazynowe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2020.0.1.

 

Przydatne linki:

 

Kontakt: