Od dzisiaj w TRON Computers mogą państwo zakupić urządzenia fiskalne nowej generacji – Online.

Kasy fiskalne ONLINE to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które będą mogły komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) będzie gromadzić szereg danych m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Oprócz tego Repozytorium będzie odpowiedzialne za nadawanie numeru ewidencyjnego kasie podczas fiskalizacji. Przewiduje się, że kasy będę musiały się łączyć z Repozytorium co dwie godziny. Jest to domyślny czas, bowiem Repozytorium może zmieniać ten harmonogram połączeń. Co więcej, będzie się to odbywać bez wiedzy użytkownika.

Użytkownik kasy ONLINE będzie musiał zapewnić kasie dostęp do internetu, czyli odpowiednią infrastrukturę, dzięki której kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium.

 

Jako pierwsze trafiły do nas dwie kasy firmy Novitus:

Jedną z najbardziej widocznych zmian w urządzeniach firmy Novitus poza dopiskiem „online” do nazwy urządzenia jest nowa wersja systemu która wprowadza nowy wygląd systemu. Czarne tło z białymi elementami oraz ikony umieszczone po prawej stronie informujące o przekroczeniu zadanego terminu zgodnego z harmonogramem przekazu danych do Repozytorium, stanie baterii oraz połączeniu do internetu.

W sprawie kas Online zapraszamy do kontaktu drogą mailową jak i telefoniczą z naszym biurem.

 

Kontakt: