Prowadzisz sklep detaliczny lub wykonujesz usługi? Twoi klienci coraz częściej pytają o możliwość płatności kartą lub sam zastanawiałeś się nad stworzeniem im takiej opcji?

Program „Bezgotówkowa Polska” kończy się już 31.12.2020 r.* Nie czekaj i już dziś zaopatrz się w terminal płatniczy firmy PayTel.

Klienci sklepów i lokali usługowych coraz częściej wybierają płatność kartą jako alternatywę dla gotówki. Wynika to ze zmieniających się zasad obsługi kas fiskalnych w lokalach usługowych, w których możliwość płatności kartą jest już prawie standardem, szczególnie w dużych miastach. Transakcje bezgotówkowe to przede wszystkim z wygoda, szybkość transakcji, a także bezpieczeństwo. Według raportu NBP:

W III kwartale 2019 r. przy użyciu kart przeprowadzono 1,5 mld transakcji bezgotówkowych, co w porównaniu do poprzedniego kwartału stanowiło wzrost o 5%. Transakcje bezgotówkowe stanowiły 89,6% łącznej liczby wszystkich transakcji kartami (pozostałe 10,4% wszystkich transakcji stanowiły transakcje gotówkowe, czyli wypłaty z bankomatów, kas banku lub wypłaty sklepowe (cash back). Wartość transakcji bezgotówkowych wyniosła 96,9 mld zł (co stanowi wzrost o 5% w porównaniu do poprzedniego kwartału). Karta płatnicza została wykorzystana do realizacji płatności bezgotówkowych średnio 36 razy (w poprzednim kwartale 34 razy). Pojedyncza płatność bezgotówkowa wynosiła średnio 64,3 zł (w poprzednim kwartale 64,6 zł).
Warto podkreślić, że liczba terminali w Polsce w ostatnich miesiącach stale wzrasta. Od końca 2017 r. przybyło 234 tys. dodatkowych urządzeń. Na koniec września 2019 r. liczba terminali POS na rynku polskim wynosiła 868 tys., czyli w kwartale przybyło 14,5 tys. nowych urządzeń, co stanowi wzrost o 2%.

Narodowy Bank Polski

Firma PayTel przygotowała duży asortyment terminali jakie możesz zainstalować w swojej placówce i nie tylko:

Ingenico:

  • Mobilny IWL250
  • Mobilny IWL220
  • Mobilny Move 3500
  • Stacjonarny iCT220
  • Stacjonarny Desk 3200
  • Mobilny Link 2500

Verifone:

  •  Mobilny VX675
  • Stacjonarny PINpad 1000SE Contactless

PIN Pad do kas online jest propozycją odpowiedzi przez firmę PayTel na potrzeby obu stron transakcji. Sprzedawca ma możliwość stworzenia zestawu, który zapewnia wysoki poziom ergonomii obsługi klienta.  Nowe urządzenie to realizacja oczekiwań najbardziej wymagających klientów, którzy płatność kartą traktują jako szybki i wygodny sposób płatności.  Przede wszystkim, jest to urządzenie, które jest wygodne w obsłudze, przeznaczone tylko dla klienta, podczas gdy sprzedawca ma do dyspozycji osobny terminal. To znacznie przyśpiesza płatność, a na tym zależy współczesnemu konsumentowi, korzystającemu z karty płatniczej. Sprzedawca ma przed sobą kasę fiskalną online, podczas gdy PIN Pad na stałe znajduje się przy kliencie. Umożliwia to jeszcze szybszą płatność zbliżeniową lub za pomocą kodu PIN. To rozwiązanie, które pod względem komfortu i ergonomii obsługi, okazuje się lepsze niż klasyczny mobilny fiskalny terminal płatniczy. Jest to owszem jedno urządzenie, które pełni wiele funkcji, jednak trzeba go w całości podawał klientowi. W przypadku PIN Pada do kas online klient ma specjalnie przeznaczone dla niego urządzenie, z którego korzysta tylko on, a nie również sprzedawca. Duże klawisze umożliwiają łatwą obsługę PIN Pada każdemu, nawet osobom starszym oraz mającym pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem. Podatnik inwestuje w oszczędność, ponieważ taka opcja jest nawet dwa razy tańsza niż osobny terminal z zasilaczem oraz PIN Padem. Nie bez znaczenia jest też uniwersalność i elastyczność urządzenia, które pasuje do wszystkich kas online.

Korzystamy z różnych urządzeń, w dużych sklepach często znajduje się więcej niż jedno stanowisko do obsługi klienta, a więc sprzedawcy korzystają też z kilku kas. PIN Pad do kas online współpracuje ze wszystkimi modelami kas fiskalnych online Novitus (NANO, MAŁA, SENTO, NEXT, ONE) i Elzab (K10, Mini, Jota). Dzięki swojej mobilności i łatwości podłączenia w bardzo krótkim czasie przeniesiemy go do innej kasy, do której błyskawicznie można go podłączyć. Nie ma znaczenia model kasy online. Takie rozwiązanie docenia się też w momencie awarii kasy głównej, trzeba ją wtedy zastąpić inną.

Nowe urządzenie w ofercie PayTel to propozycja dla wszystkich podatników, którzy już zamienili zwykłe kasy na kasy online, ale też tych, którzy dopiero mają w planach taką zmianą, z chęci lub konieczności. PIN Pad do kas online jest też opcją, która wyraźnie poprawia komfort obsługi klienta, czego efekty dostrzeże też sam klient. Bezgotówkowe transakcje są coraz częstsze, a oczekiwania klientów coraz większe. Dostarczamy więc nie tylko gotowych rozwiązań dla płatności kartą, ale też pracujemy nad poprawą wygody obsługi, bezpieczeństwa i komfortu naszych nowych urządzeń.

Kontakt: