Polacy częściej wybierają płatność kartą. Jest łatwiejsza, szybsza, nie wymaga wypłacania gotówki z bankomatu. Z tego względu zdecydowana większość sklepów posiada możliwość płatności kartą. Co ważne – firmy usługowo-handlowe nie kupują terminali płatniczych na własność, tylko je wydzierżawiają. Przedsiębiorstwo płaci comiesięczny abonament za dzierżawę mobilnych terminali płatniczych lub tych stacjonarnych, a dodatkowo od każdej transakcji pobierana jest prowizja.

Obsługa terminala płatniczego jest bardzo prosta, a opinie o tym sposobie zapłaty są bardzo pozytywne.

To dlatego, iż:

  • płatność bezgotówkowa jest szybsza niż tradycyjna,
  • płatność kartą trwa kilka sekund,
  • otrzymuje się dokładny raport z przeprowadzonej transakcji,
  • ten rodzaj płatności jest bezpieczniejszy.

RODZAJE TERMINALI PŁATNICZYCH

Terminale stacjonarne (POS) są wybierane głównie do miejsc z dostępem do internetu. Tak jest np. w przypadku sklepów stacjonarnych, gdy przyjmuje się płatność w tym samym miejscu. Terminal stacjonarny jest tańszy od mobilnego, dlatego wybierają go również osoby początkujące w biznesie, którym zależy na cenie. Do terminala stacjonarnego często dołącza się PIN-pad, który można podać klientowi w celu użycia karty i wpisania PIN-u.

Terminale mobilne przydają się w biznesie, w którym płatności od klientów przyjmowane są poza budynkiem. Tak jest np. w przypadku dostaw dań na wynos i taksówek. Sprawdzi się także wtedy, gdy masz kilka stanowisk kasowych i okablowanie byłoby trudne technicznie lub nieestetyczne. Może korzystać z GPRS (moduł GSM z kartą SIM) lub WIFI.

PinPad do kas Online to urządzenie połączone z kasą fiskalną kablem USB lub poprzez łączność WiFi/Bluetooth. W przeciwieństwie do klasycznego terminala płatniczego, transakcje przy użyciu pin padów nie wymagają dodatkowego zaangażowania kasjera. Dane są automatycznie przesyłane z kasy fiskalnej do PIN Pada, co eliminuje większość błędów związanych z nieprawidłowym wprowadzeniem kwoty transakcji, a w efekcie pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby składanych przez klientów reklamacji oraz pozwala przedsiębiorcom uniknąć strat.

Jesteśmy autoryzowanym partenerm firm PAYTEL oraz ELAVON. W ich ofercie znaleźć można szeroki asortyment terminali płatniczych na atrakcyjnych warunkach cenowych. Proponujemy nowoczesne i funkcjonalne urządzenia z wbudowaną łącznością Ethernet, WiFi lub GPRS. Oferowane terminale płatnicze obsługują płatność kartą zbliżeniowo jak i na PIN oraz BLIK. Każdy z nich posiada również DCC (usługa dynamicznego przewalutowania transakcji) co pozwala przyjmować ci płatności w obcej walucie bez problemów.

Prowadzisz sklep? Włącz na swoim terminalu dodatkowe usługi takie jak wypłata gotówki – CashBack lub doładowanie telefonów na kartę.

Jako autoryzowany partner firmy PayTel oraz Elavon zajmujemy się również przygotowaniem terminali do ich prawidłowego działania w miejcu docelowym oraz szkolimy z ich obsługi.

PayTel łączy świat online i offline!

Jako wiodący na polskim rynku dostawca usług płatniczych, działa w omnichannel, dostosowując swoją ofertę do aktualnych potrzeb biznesu. Specjalizacją marki są płatności bezgotówkowe, dokonywane za pomocą kart płatniczych i płatności mobilnych oraz zarządzanie siecią terminali POS. PayTel wraz z grupą SIBS (której jest częścią) i Partnerami biznesowymi oferuje rozwiązania również w zakresie płatności elektronicznych i online, w tym te dokonywane z pomocą bramki e-commerce i płatności QR. Łącząc ze sobą innowacyjne rozwiązania i najwyższą jakość oferowanych usług, PayTel zapewnia swoim Klientom stabilną i bezpieczną współpracę.

Grupa SIBS jest organizacją o zasięgu globalnym działającą w ponad 20 krajach na 4 kontynentach. Specjalizuje się w świadczeniu niezawodnych, innowacyjnych rozwiązań płatniczych oraz usług doradczych przeznaczonych dla instytucji finansowych czy podmiotów gospodarczych. Jest jednym z największych procesorów płatniczych w Europie przetwarzającym ponad 6 miliardów transakcji rocznie.

Branża płatnicza jest w trakcie ekscytujących zmian technologicznych, które znacząco wpływają na sposób, w jaki konsumenci płacą za produkty i usługi. Elavon łączy zaangażowanie w innowacyjność ze zdecydowanym podejściem do bezpieczeństwa danych i stabilności finansowej, aby dostarczać rozwiązania płatnicze, które pomagają przyciągnąć i utrzymać klientów.

Ma ponad 2 miliony klientów w ponad 30 krajach i  zajmuje stałe miejsce w pierwszej piątce globalnych dostawców usług płatniczych.  Co więcej, uzyskał rating A+ od Better Business Bureau w USA i Kanadzie.

Ich wsparciem jest siła i stabilność U.S. Bank, piątego największego banku komercyjnego w USA, ocenianego także jako jedna z najbardziej etycznych firm na świecie.

Każdego roku Elavon obsługuje na całym świecie ponad 6 miliardów transakcji, na kwotę blisko 450 miliardów USD.

Ich wyspecjalizowane rozwiązania są zaprojektowane tak, aby sprostać indywidualnym wymogom Twojej branży.

Martwisz się, że terminal płatniczy może się u Ciebie niesprawdzić? Prowadzisz całkowicie świeżą działalność i liczy się dla ciebie każdy grosz? Nie martw się – z pomocą przychodzi program Polska Bezgotówkowa.

Polska Bezgotówkowa to program opracowany przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Rozwoju oraz organizatorów płatności Visa i Mastercard. Celem porozumienia jest zachęcenie przedsiębiorców – szczególnie tych mikro – do wprowadzenia obrotu bezgotówkowego i rozliczania się przy pomocy terminalu płatniczego. Zadziała to z korzyścią dla wszystkich stron: klienci będą mieli większą swobodę dokonywania płatności, firmy oddalą od siebie wykluczenie technologiczne i usprawnią proces przyjmowania płatności.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca bezpłatnie otrzymuje terminal płatniczy. Przez pierwsze 12 miesięcy użytkowanie terminala płatniczego jest całkowicie darmowe, natomiast po upływie tego okresu przedsiębiorca ponosi jedynie stałą, niewielką prowizję od płatności bezgotówkowej. Okres ten może zostać skrócony wyłącznie w sytuacji, gdy obrót bezgotówkowy przekroczy pułap 100.000 PLN, co uznawane jest przez twórców programu za sukces. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 1 terminal płatniczy. Wyjątkiem są firmy zajmujące się usługami związanymi z transportem osobowym (bez taksówek), którzy mogą otrzymać do 20 sztuk terminali.

Co należy zrobić aby móc skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa?

  • twoja firma nie brała udziału w programie Polska Bezgotówkowa;
  • przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadałeś w swej firmie terminala płatniczego.