Polacy częściej wybierają płatność kartą. Jest łatwiejsza, szybsza, nie wymaga wypłacania gotówki z bankomatu. Z tego względu zdecydowana większość sklepów posiada możliwość płatności kartą. Co ważne – firmy usługowo-handlowe nie kupują terminali płatniczych na własność, tylko je wydzierżawiają. Przedsiębiorstwo płaci comiesięczny abonament za dzierżawę mobilnych terminali płatniczych lub tych stacjonarnych, a dodatkowo od każdej transakcji pobierana jest prowizja.

Obsługa terminala płatniczego jest bardzo prosta, a opinie o tym sposobie zapłaty są bardzo pozytywne.

To dlatego, iż:

  • płatność bezgotówkowa jest szybsza niż tradycyjna,
  • płatność kartą trwa kilka sekund,
  • otrzymuje się dokładny raport z przeprowadzonej transakcji,
  • ten rodzaj płatności jest bezpieczniejszy.

RODZAJE TERMINALI PŁATNICZYCH

Terminale stacjonarne (POS) są wybierane głównie do miejsc z dostępem do internetu. Tak jest np. w przypadku sklepów stacjonarnych, gdy przyjmuje się płatność w tym samym miejscu. Terminal stacjonarny jest tańszy od mobilnego, dlatego wybierają go również osoby początkujące w biznesie, którym zależy na cenie. Do terminala stacjonarnego często dołącza się PIN-pad, który można podać klientowi w celu użycia karty i wpisania PIN-u.

Terminale mobilne przydają się w biznesie, w którym płatności od klientów przyjmowane są poza budynkiem. Tak jest np. w przypadku dostaw dań na wynos i taksówek. Sprawdzi się także wtedy, gdy masz kilka stanowisk kasowych i okablowanie byłoby trudne technicznie lub nieestetyczne. Może korzystać z GPRS (moduł GSM z kartą SIM) lub WIFI.

PinPad do kas Online to urządzenie połączone z kasą fiskalną kablem USB lub poprzez łączność WiFi/Bluetooth. W przeciwieństwie do klasycznego terminala płatniczego, transakcje przy użyciu pin padów nie wymagają dodatkowego zaangażowania kasjera. Dane są automatycznie przesyłane z kasy fiskalnej do PIN Pada, co eliminuje większość błędów związanych z nieprawidłowym wprowadzeniem kwoty transakcji, a w efekcie pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby składanych przez klientów reklamacji oraz pozwala przedsiębiorcom uniknąć strat.

Jesteśmy autoryzowanym partenerm firm PAYTEL oraz ELAVON. W ich ofercie znaleźć można szeroki asortyment terminali płatniczych na atrakcyjnych warunkach cenowych. Proponujemy nowoczesne i funkcjonalne urządzenia z wbudowaną łącznością Ethernet, WiFi lub GPRS. Oferowane terminale płatnicze obsługują płatność kartą zbliżeniowo jak i na PIN oraz BLIK. Każdy z nich posiada również DCC (usługa dynamicznego przewalutowania transakcji) co pozwala przyjmować ci płatności w obcej walucie bez problemów.

Prowadzisz sklep? Włącz na swoim terminalu dodatkowe usługi takie jak wypłata gotówki – CashBack lub doładowanie telefonów na kartę.

Jako autoryzowany partner firmy PayTel oraz Elavon zajmujemy się również przygotowaniem terminali do ich prawidłowego działania w miejcu docelowym oraz szkolimy z ich obsługi.

PayTel łączy świat online i offline!

Jako wiodący na polskim rynku dostawca usług płatniczych, działa w omnichannel, dostosowując swoją ofertę do aktualnych potrzeb biznesu. Specjalizacją marki są płatności bezgotówkowe, dokonywane za pomocą kart płatniczych i płatności mobilnych oraz zarządzanie siecią terminali POS. PayTel wraz z grupą SIBS (której jest częścią) i Partnerami biznesowymi oferuje rozwiązania również w zakresie płatności elektronicznych i online, w tym te dokonywane z pomocą bramki e-commerce i płatności QR. Łącząc ze sobą innowacyjne rozwiązania i najwyższą jakość oferowanych usług, PayTel zapewnia swoim Klientom stabilną i bezpieczną współpracę.

Grupa SIBS jest organizacją o zasięgu globalnym działającą w ponad 20 krajach na 4 kontynentach. Specjalizuje się w świadczeniu niezawodnych, innowacyjnych rozwiązań płatniczych oraz usług doradczych przeznaczonych dla instytucji finansowych czy podmiotów gospodarczych. Jest jednym z największych procesorów płatniczych w Europie przetwarzającym ponad 6 miliardów transakcji rocznie.

Branża płatnicza jest w trakcie ekscytujących zmian technologicznych, które znacząco wpływają na sposób, w jaki konsumenci płacą za produkty i usługi. Elavon łączy zaangażowanie w innowacyjność ze zdecydowanym podejściem do bezpieczeństwa danych i stabilności finansowej, aby dostarczać rozwiązania płatnicze, które pomagają przyciągnąć i utrzymać klientów.

Ma ponad 2 miliony klientów w ponad 30 krajach i  zajmuje stałe miejsce w pierwszej piątce globalnych dostawców usług płatniczych.  Co więcej, uzyskał rating A+ od Better Business Bureau w USA i Kanadzie.

Ich wsparciem jest siła i stabilność U.S. Bank, piątego największego banku komercyjnego w USA, ocenianego także jako jedna z najbardziej etycznych firm na świecie.

Każdego roku Elavon obsługuje na całym świecie ponad 6 miliardów transakcji, na kwotę blisko 450 miliardów USD.

Ich wyspecjalizowane rozwiązania są zaprojektowane tak, aby sprostać indywidualnym wymogom Twojej branży.

Martwisz się, że terminal płatniczy może się u Ciebie niesprawdzić? Prowadzisz całkowicie świeżą działalność i liczy się dla ciebie każdy grosz? Nie martw się – z pomocą przychodzi program Polska Bezgotówkowa.

Polska Bezgotówkowa to program opracowany przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Rozwoju oraz organizatorów płatności Visa i Mastercard. Celem porozumienia jest zachęcenie przedsiębiorców – szczególnie tych mikro – do wprowadzenia obrotu bezgotówkowego i rozliczania się przy pomocy terminalu płatniczego. Zadziała to z korzyścią dla wszystkich stron: klienci będą mieli większą swobodę dokonywania płatności, firmy oddalą od siebie wykluczenie technologiczne i usprawnią proces przyjmowania płatności.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca bezpłatnie otrzymuje terminal płatniczy. Przez pierwsze 5 miesięcy użytkowanie terminala płatniczego jest całkowicie darmowe, natomiast po upływie tego okresu przedsiębiorca ponosi jedynie stałą, niewielką prowizję od płatności bezgotówkowej. Okres ten może zostać skrócony wyłącznie w sytuacji, gdy obrót bezgotówkowy przekroczy pułap 42.000 PLN, co uznawane jest przez twórców programu za sukces. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 1 terminal płatniczy. Wyjątkiem są firmy zajmujące się usługami związanymi z transportem osobowym (bez taksówek), którzy mogą otrzymać do 20 sztuk terminali.

Co należy zrobić aby móc skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa?

  • twoja firma nie brała udziału w programie Polska Bezgotówkowa;
  • przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadałeś w swjej firmie terminala płatniczego.